Přidejte Měsíční přízeň (Welkin Moon) a tento počet vyskočí na přibližně 83 přání. Nyní si rozebereme, odkud přesně každý drahokam pochází, do koho se vyplatí investovat a jak si naplánovat utrácení podle systému „pity“.
Kolik Prvokamenů mohou hráči zdarma (F2P) získat ve verzi Genshin Impact 6.6?
Zhruba 8 510 Prvokamenů + 7 Propletených osudů — celkem 60 tahů na limitovaných bannerech. To je základ pro plně aktivní F2P hráče, kteří během cyklu verze 6.6 splní všechny události, herní režimy pro pokročilé a denní úkoly.
Rozpis příjmů Prvokamenů (Verze 6.6)
| Zdroj | Prvokameny |
|---|---|
| Denní zakázky (celá verze) | 1 260 |
| Spirálová propast + Imaginarium Theater | až 2 600 |
| Kompenzace za údržbu | 600 |
| Kódy z živého vysílání | 300 |
| Události (vč. Stygian Onslaught) | ~3 000+ |
| Pošta, úspěchy, průzkum | ~750 |
| Celkem (přibližně) | ~8 510 |
Plus 7 Propletených osudů z obchodů, bezplatné cesty Battle Passu a odměn za události.
Kolik je to deseti-tahů?
Základem je přibližně šest deseti-tahů, nebo osm deseti-tahů (83 přání), pokud připočítáte bonus 3 780 Prvokamenů z Měsíční přízně za celou verzi. Při neutrálním stavu 0/90 pity a 50/50 šanci na prohru vám 60 tahů díky záchranné síti „Capturing Radiance“ pohodlně zaručí jednu 5hvězdičkovou postavu. Dvě zaručené 5hvězdy? To se nestane, pokud do verze 6.6 nevstupujete již s vysokým počtem pity nebo s nahranou výhrou v 50/50.
Srovnání s nedávnými verzemi
Zdroje Prvokamenů jsou oproti předchozím verzím beze změny — ve verzi 6.6 nedošlo k žádným úpravám rovnováhy. Pokud jste tedy jako F2P hráč, který plní denní úkoly, získali v průměru ~60 tahů ve verzích 6.4 nebo 6.5, očekávejte totéž i zde. Proměnnou je účast na událostech: vynechání velkých limitovaných akcí vás připraví o více než 1 000 Prvokamenů.
Proč je nabídka bannerů ve verzi 6.6 klíčovým rozhodnutím pro F2P hráče?
Protože Mavuika ve druhé fázi zastiňuje první fázi svou hodnotou v metě, takže dělení vašich zásob je to nejhorší možné rozhodnutí. S pouhými ~41 tahy dostupnými před koncem první fáze (6 560 Prvokamenů) nemáte rozpočet na to, abyste riskovali v obou polovinách, pokud jste do verze 6.6 nevstoupili se zdravou rezervou.
1. fáze: Nicole a Durin
První fáze začíná 20. května s Nicole a Durinem jako hlavními 5hvězdičkovými postavami, spolu s jejich signaturními zbraněmi v banneru Epitome Invocation. Z mých zkušeností se sledováním podobných fází se dvěma bannery platí, že okrajové nebo mimo-metové 5hvězdy málokdy ospravedlní porušení plánu šetření — a komunita se jednoznačně přiklání k jejich vynechání, pokud daná postava vyloženě nedoplňuje tým, který už stavíte.
V 1. fázi utrácejte pouze pokud: Nicole nebo Durin skutečně zaplňují mezeru ve vašem týmu, máte vyhranou 50/50 + vysoký počet pity, nebo jste sběratel, který má Prvokameny nazbyt.
2. fáze: Lohen a Mavuika

Druhá fáze představuje Lohena a Mavuiku, a právě zde by měly skončit rozpočty F2P hráčů. Mavuika nabízí nejlepší F2P hodnotu v současné metě, a to jak pro průzkum světa, tak pro bojový výkon — komunitní testování ji konzistentně označuje za určující jednotku pro obsah pro pokročilé. Pokud si ve verzi 6.6 můžete dovolit pouze jednu zaručenou 5hvězdu, ať je to ona.

4hvězdičkové postavy a zbraně
Obě fáze zahrnují 4hvězdičkové postavy ze standardního fondu. Banner zbraní obsahuje signaturní zbraně 5hvězdičkových postav dané fáze v rámci Epitome Invocation. Varování pro F2P: systém 75/25 u zbraní a cesta Epitome rychle spotřebovávají osudy — obecně se jim vyhněte, pokud jste již nevyřešili banner postav a nezbývají vám prostředky.
Pro hlubší pochopení toho, jak Capturing Radiance mění matematiku, stojí za to si před utracením jediného osudu uložit průvodce systémem pity a 50/50.
Odkud vlastně pocházejí všechny bezplatné Prvokameny ve verzi 6.6?
Zhruba 60–70 % vašich příjmů ve verzi pochází z událostí a trvalých herních režimů pro pokročilé — zbytek přitéká z denních úkolů, kódů a pošty. Po sledování mých vlastních F2P příjmů napříč šesti verzemi zůstává tento poměr pozoruhodně stabilní.
Kódy z livestreamu (300 Prvokamenů)
Během livestreamu k verzi 6.6 budou zveřejněny tři kódy, každý v hodnotě 100 Prvokamenů, uplatnitelné přibližně 24 hodin po vysílání. Pokud propásnete časové okno, kódy zmizí — nastavte si připomínku.
Odměny za události (~3 000+ Prvokamenů)
Vrací se událost Stygian Onslaught, která přináší Prvokameny a materiály pro vzestup postav. Hlavní velké události obvykle nabízejí 420 Prvokamenů každá, menší vedlejší akce přidávají 40–80 za každou. Upřímně, grind u některých těchto mini-událostí působí vzhledem k odměně brutálně — ale jejich vynechání je největší chyba, kterou u F2P hráčů vídám.
Spiral Abyss + Imaginarium Theater + Stygian Onslaught
Dohromady tyto herní režimy pro pokročilé přinášejí až 2 600 Prvokamenů na verzi. Abyss se resetuje dvakrát; Theater běží jednou s několika úrovněmi obtížnosti. Pokud je váš tým příliš slabý na maximální počet hvězd v Abyss, upřednostněte Theater — jeho požadavky na postavy jsou přísnější, ale poměr odměn k vynaloženému úsilí je vyšší.
Denní úkoly, průzkum, pošta
- Denní mise: 60 Prvokamenů × 21 dní ≈ 1 260
- Kompenzace za údržbu: 600 (vyplaceno na začátku verze)
- Bonusy v poště, řetězce úspěchů, truhly v nových oblastech: ~750
Pokud plánujete dokoupit Genesis krystaly pro rerun ve 2. fázi, srovnání cen předem pomůže — možnosti nejlepší ceny dobití Genshin Impact se mezi platformami znatelně liší.
Jak by si měli F2P hráči naplánovat přání pro 1. vs. 2. fázi verze 6.6?
Vynechte 1. fázi, pokud nemáte konkrétní důvod k tahání, a poté se plně soustřeďte na Mavuiku ve 2. fázi. To je výchozí F2P strategie pro tuto verzi.
1. krok: Inventura vašich zásob
Spočítejte vše před 20. květnem: Prvokameny v peněžence, Propletené osudy, Známé osudy, Genesis krystaly (neutracené) a jakékoli nevyzvednuté odměny z verze 6.5. Pokud do verze 6.6 vstupujete s méně než 80 tahy celkem a nulovým pokrokem v pity, nemůžete si dovolit 1. fázi.
2. krok: Kontrola stavu pity a 50/50

Otevřete svou historii přání. Poznamenejte si:
- Tahů od poslední 5hvězdy (vaše aktuální pity)
- Zda je vaše příští 5hvězda zaručená, nebo 50/50
- „Soft pity“ se aktivuje při 75–80 tazích pro postavy
Zaručený tah při 70+ pity má mnohem větší hodnotu než čerstvých 0/90 v 50/50. Využijte ho na postavu, kterou skutečně chcete.
3. krok: Rozhodnutí mezi 1. a 2. fází
| Vaše situace | Doporučení |
|---|---|
| <80 přání, neutrální pity, chcete Mavuiku | Fázi 1 zcela přeskočte |
| 100+ přání, zaručený status | Fáze 1 je schůdná, pokud se Nicole/Durin hodí do týmu |
| Nedávno prohraná 50/50, 50+ pity | Šetřete → tahy ve Fázi 2 s využitím momentu |
| Sběratel, 150+ přání v zásobě | Získejte obě, přijměte riziko |
4. krok: Nastavení pevného limitu tahů
Určete si svůj strop pro přání předtím, než se banner otevře. Loni jsem se to naučil tvrdou cestou — honil jsem rerun, narazil na „hard pity“ při 89. tahu a spálil celý fond pro verzi 6.7. Napište si to číslo. A když ho dosáhnete, přestaňte.
Jak maximalizovat každý zdroj Prvokamenů ve verzi 6.6?
Nejdříve vyčistěte události, poté herní režimy pro pokročilé, denní úkoly vždy. Časově omezené události mají pevné termíny a přinášejí nejvíce Prvokamenů na hodinu investovaného času.
- Prioritizujte úkoly událostí. Nové události se často odemykají postupně, ale části úkolů obvykle vycházejí v prvním týdnu. Splňte je, dokud je zájem vysoký — vracet se k nim 35. den verze je úmorné.
- Střídejte Abyss/Theater při každém resetu. I při 27/36 hvězdách přináší částečné vyčištění Abyss smysluplné Prvokameny. Nevynechávejte je jen proto, že nezískáte 36 hvězd.
- Přihlašujte se denně, i kdyby jen na 5 minut. Mise + pryskyřice (resin) znamenají 60 Prvokamenů a pokrok v materiálech. Vynechání týdne stojí 420 Prvokamenů — to je jeden 10-tah.
- Uplatněte kódy z livestreamu okamžitě. Uložte si oficiální kanály do záložek v den vysílání.
- Měsíční přízeň (Welkin Moon), pokud to rozpočet dovolí. Za cca 5 USD přidá 3 780 Prvokamenů za 30 dní — nejlepší poměr Prvokamenů na dolar. Pro hráče, kteří utrácejí málo, tento jediný nákup zcela mění počet tahů; někteří hráči využívají ověřené cesty dobití, jako je levný nákup Genshin Impact krystalů, aby každé dobití využili naplno v rámci cyklu verze.
- Netahajte bez povědomí o pity. Nejčastější F2P chybou je začít 10-tah při 0 pity v naději na štěstí. Šetřete až do 60+ pity, pokud jste naposledy prohráli 50/50.
Často kladené otázky o bannerech v Genshin Impact 6.6
Kdy vychází Genshin Impact 6.6?
Verze 6.6 vychází 20. května 2026 a poběží do 1. července 2026, podle standardního šestitýdenního cyklu HoYoverse. Druhá fáze začíná přibližně po třech týdnech.
Kolik přání je 16 000 Prvokamenů?
16 000 Prvokamenů = přesně 100 přání (160 Prvokamenů za jeden Propletený osud). Realistický zisk pro F2P ve verzi 6.6 se blíží 8 510 Prvokamenům plus 7 osudům, což odpovídá 60 tahům — nikoliv 100.
Stojí postava z 1. fáze verze 6.6 za to?
Pro většinu F2P hráčů ne. Komunitní shoda i hodnota v metě směřují k šetření na Mavuiku ve 2. fázi. V 1. fázi tahejte pouze tehdy, pokud Nicole nebo Durin konkrétně doplňují tým, který aktivně stavíte.
Měli by F2P hráči vynechat verzi 6.6 a šetřit na 6.7?
Pouze pokud vás žádná postava z 6.6 nezaujala. Shoda na Redditu se přiklání k šetření na 6.7, pokud nemáte silný vztah k Nicole, Durinovi, Lohenovi nebo Mavuice. V opačném případě je Mavuika silná investice.
Jak ovlivňuje Capturing Radiance šanci 50/50?
Capturing Radiance zaručuje limitovanou 5hvězdu po dvou po sobě jdoucích prohrách v 50/50, čímž omezuje série smůly. V praxi to znamená, že i „prokleté“ účty získají limitovanou postavu během tří pokusů na banneru — jde o významnou záchrannou síť pro F2P hráče zavedenou pro snížení úzkosti z tahání.
Vyplatí se Měsíční přízeň (Welkin Moon) pro F2P ve verzi 6.6?
Ano — Měsíční přízeň přidá 3 780 Prvokamenů za 30 dní, čímž zvýší váš celkový počet tahů ve verzi ze 60 na zhruba 83. Za cca 5 USD jde o nejlepší hodnotu Prvokamenů na dolar ve hře a jediný nákup, který konzistentně doporučuji F2P-lite hráčům.
Závěrečný verdikt: Měli by F2P hráči tahat v Genshin Impact 6.6?
Vynechte 1. fázi, šetřete na Mavuiku ve 2. fázi. S přibližně 60 F2P tahy (83 s Měsíční přízní) máte přesně dost na jednu zaručenou 5hvězdu — využijte je na tu nejlepší jednotku verze z hlediska mety. Zkontrolujte si pity, nastavte si pevný limit tahů, splňte každou událost a úniky informací o 6.7 berte jako svůj další horizont šetření. Matematika je těsná, ale zvládnutelná — disciplína v Teyvatu vždy poráží štěstí.













