Where Winds Meet – Echo Beads po aktualizacji 2.3: porównanie cen, blokada platformowa i bezpieczne doładowanie (październik 2026)

Poradnik do Echo Beads w Where Winds Meet 2.3: tabela cen w USD w różnych kanałach i regionach, Echo Jade vs Beads, blokada platformowa i bezpieczne doładowanie krok po kroku.

Autor: Sarah MitchellSarah Mitchell Opublikowano: 2026/10/26 19 min czytaj

Dotyczy wersji 2.3 „Friends From Afar”

Oficjalne Echo Beads kosztują US$0.99–199.99, czyli około 60 beads za dolara przed bonusami. 26 października 2026 zewnętrzni sprzedawcy, tacy jak BitTopup, gdzie można doładować Where Winds Meet za pomocą UID, oferowali ceny o około 11–12% niższe od oficjalnego cennika w USA dla pakietów 600–6,000 (obliczenia). NetEase ich jednak nie autoryzowało, więc w pierwszej kolejności wybieraj platformę, a w drugiej cenę.

Szybka odpowiedź: która opcja jest dla Ciebie?

Większość wątków pod tytułem „gdzie kupić Echo Beads?” kończy się stwierdzeniem „to zależy od Twojego kraju”. Oto wersja skrócona, a zaraz po niej liczby.

Twoja sytuacjaNajlepsza opcjaDlaczego
Zależy Ci na zerowym ryzyku dla kontaOficjalny sklep w grze lub sklep internetowy NetEase GamesClubJedyne kanały oficjalnie wspierane przez NetEase.
Twoje konto powstało na PlayStationWyłącznie PlayStation StoreEcho Beads z PSN zostają na PSN; konta pochodzące z PlayStation rzekomo nie mogą kupować nigdzie indziej.
Konto na PC lub urządzeniach mobilnych, cena ma znaczenie, akceptujesz ryzykoDoładowanie przez UID od sprzedawcy, najpierw małe zamówienie próbneOkoło 11–12% poniżej cen katalogowych w USA przy większych pakietach (obliczenia).
Nowy lub powracający graczOficjalne Beginner Perks (od 26 października)Oferty za US$0.29–0.99, wymienione poniżej.
Logujesz się codziennieMonthly FundCodzienna porcja wypada na papierze lepiej niż jednorazowy zakup Echo Beads; wyliczenia poniżej.
  • -47%Where Winds Meet 60 Echo Beads jak doładować Where Winds Meet  60 Echo Beads zł 3.35zł 6.29Kup teraz
  • -47%Where Winds Meet 180 Echo Beadsjak doładować Where Winds Meet  180 Echo Beadszł 10.17zł 19.08Kup teraz
  • -48%Where Winds Meet Monthly Pass jak doładować Where Winds Meet  Monthly Pass zł 16.76zł 32.08Kup teraz
  • -47%Where Winds Meet 300 Echo Beads jak doładować Where Winds Meet  300 Echo Beads zł 16.76zł 31.54Kup teraz
  • -47%Where Winds Meet 600 Echo Beads jak doładować Where Winds Meet  600 Echo Beads zł 33.57zł 63.07Kup teraz
  • -46%Where Winds Meet 900 Echo Beads jak doładować Where Winds Meet  900 Echo Beads zł 50.75zł 94.55Kup teraz
  • -46%Where Winds Meet Premium Battle Pass jak doładować Where Winds Meet  Premium Battle Pass zł 67.28zł 125.13Kup teraz
  • -46%Where Winds Meet 1800 Echo Beads jak doładować Where Winds Meet  1800 Echo Beads zł 101.31zł 187.60Kup teraz
  • Where Winds Meet Elite Battle Pass jak doładować Where Winds Meet Elite Battle Pass zł 119.82Kup teraz
  • -46%Where Winds Meet 3000 Echo Beads jak doładować Where Winds Meet  3000 Echo Beads zł 167.98zł 310.83Kup teraz

Co nowego w aktualizacji 2.3 „Friends From Afar” (oraz harmonogram)

Wersja 2.3 zadebiutowała 15 Oct 2026 (przerwa techniczna 05:00–12:00 UTC+8). Jej główną atrakcją jest Qingzhou – Eastern Peak, nadmorski region inspirowany prowincją Szantung, jak podaje oficjalny list od twórców. Nowy podregion, Mount Penglai, pojawi się 29 Oct.

Zachód słońca nad morzem i skalistymi cyplami Qingzhou, nowego regionu nadmorskiego w aktualizacji 2.3 do Where Winds Meet

Wybrzeże Qingzhou o zachodzie słońca. Klatka w 0:08 z oficjalnego zwiastuna rozgrywki Qingzhou. © NetEase / Everstone Studio.

Wideo: Qingzhou Gameplay Trailer (1:44), oficjalny kanał Where Winds Meet, 15 Oct 2026.

Animowany klip przedstawiający wędrowca walczącego za pomocą długiego kija z bossem pośród czerwonych trzcin na wybrzeżu Qingzhou

Starcie z bossem w czerwonych trzcinach, 0:45–0:49 oficjalnego zwiastuna rozgrywki Qingzhou. © NetEase / Everstone Studio.

Zawartość aktualizacji: co jest oficjalne, a co nie

Oficjalne strony z opisem aktualizacji składają się głównie z grafik, więc niektóre szczegóły pojawiają się tylko w zestawieniach zewnętrznych. Oznaczyłem każdy z nich.

  • Oficjalne: Magazyn odblokowuje się na Lv. 20. Pierwsza zakładka jest darmowa; dodatkowe zakładki kosztują Echo Jade, a dodatkowe miejsca Coins. Maksymalnie 3 zakładki, po 30 miejsc na zakładkę.
  • Oficjalne: Nowa broń, Waist Drum, otrzymała własny oficjalny zwiastun (zamieszczony poniżej).
  • Nieoficjalne: Odblokowanie: Lv. 32 oraz rozdział Qinghe „Heaven Has No Pier”, a następnie Lost Chapter „Away to Qingzhou”.
  • Nieoficjalne: Nowa sekta Inkbound Order, trzej bossowie świata (Tidewatcher, Old Raftsman, Shuttlecock Champion) oraz tryby takie jak War of Words i Exam Showdown.

Wideo: Nowa broń „Waist Drum” debiutuje w Jianghu (3:03), oficjalny kanał, 9 Oct 2026. To głównie animacja; walka w grze widoczna jest tylko około 2:46–2:56.

Animowany klip przedstawiający nową broń Waist Drum w walce – ubrany na biało wojownik wiruje wstęgami pośród grupy wrogów na wiejskim dziedzińcu

Waist Drum w faktycznej walce, 2:48–2:52 oficjalnego wideo o Waist Drum. © NetEase / Everstone Studio.

Daty kluczowe dla twojego portfela

Godziny podano w strefie UTC+8, chyba że zaznaczono inaczej. „Nieoficjalne” oznacza, że data pochodzi ze strony fanowskiej lub serwisu śledzącego, kopiującego oficjalną treść wydarzenia.

DataCo się dziejeŹródło
15 OctPremiera wersji 2.3Oficjalne
15 Oct – 14 Nov 04:59:59Wygląd z przepustki bitewnej „Scarlet Whispers”Oficjalne (post na X)
15 Oct – 9 Nov 04:59:59Zestaw stroju „Aureate Dominion” (projekt dostępny wyłącznie globalnie)Oficjalne
15 Oct – 26 Nov 04:59:59Sezon 5 „Ever Aflame” (Arena i Taiping Mausoleum)Nieoficjalne
25 OctNowe przedmioty kosmetyczne, w tym wierzchowiec „Deer-parture” (sklep losowań do 23 Apr 2027) oraz strój „Ethereal Trace”Oficjalne
26 Oct (dzisiaj)Start Beginner Perks (szczegóły w sekcji Monthly Fund)Oficjalne (post na X)
29 Oct (UTC)Podregion Mount Penglai oraz kampania „Mount Tai Blizzard”Oficjalne (post na X podaje „October 29 (UTC)”, więc sprawdź swój czas lokalny)
1 NovOgraniczony czasowo zestaw losowań „Wraithflame”. Cena nie została podana w ogłoszeniu.Oficjalne (post na X)
14 NovPierwsza rocznica globalnej premiery (obliczone na podstawie premiery z 14 Nov 2025). Nie znalazłem zapowiedzi żadnego globalnego wydarzenia rocznicowego.obliczenia
21 NovSpotkanie społeczności na G-STAR BusanOficjalne (post na X)
Mid-Nov?Wersja 2.4: brak zapowiedzianej nazwy i daty. Od 9 Jan 2026 aktualizacje pojawiały się co 27–29 dni, co wskazuje na połowę listopada (obliczenia, wyłącznie wnioskowanie).obliczenia

Dlaczego ma to znaczenie dla twoich wydatków

Scarlet Whispers kończy się 14 Nov, a Aureate Dominion około 9 Nov. Jeśli zależy ci na którymś z nich, okno zakupu jest krótsze niż czas trwania Sezonu 5. Nie doładowuj w ostatniej chwili: pierwsze zamówienia mogą wymagać kilku dodatkowych kroków (zobacz listę kontrolną w sekcji „nie dotarło”).

Echo Beads a Echo Jade: które jest które?

Gubi się w tym niemal każdy nowy gracz. Strony sprzedawców również używają obu tych nazw dość swobodnie, oto więc podział, który stosuję: Echo Beads to waluta płatna; Echo Jade to waluta do farmienia.

Echo BeadsEcho Jade
Jak zdobyćPrawdziwe pieniądze (sklep, doładowanie przez stronę, doładowanie przez UID u sprzedawcy)Zadania, wydarzenia, Monthly Fund; także jednorazowy bonus przy pierwszym zakupie pakietu
PrzeznaczenieSkórki premium, wierzchowce, bronie, efekty, przedmioty kosmetyczne i losowania (tekst z PlayStation Store)Losowania kosmetyczne, unikalne przedmioty, zakładki magazynu
Przykładowe ceny u podmiotów zewnętrznychJedno losowanie = 160 Echo Beads; zestawy strojów 60–2,580 (Game8, Nov 2025, mogą być nieaktualne)Przedmioty 5–1,280 Echo Jade (ta sama strona); Resonating Melody 160 Echo Jade (Buffget)
Blokada platformowaTak (patrz poniżej)Bonus za pierwszy zakup przysługuje raz na konto na wszystkich platformach

Cena Lingering Melody podawana jest na dwa sposoby: 200 Echo Beads we wczesnych sezonach w porównaniu do 200 Echo Jade w późniejszych (Buffget, źródło zewnętrzne). Sprawdź swój własny sklep przed wydaniem środków. Coins i Jade Fish to osobne waluty w grze, których nie da się kupić za pieniądze.

Bonus, w którym większość poradników się myli

W kilku poradnikach od sprzedawców pojawia się informacja, że dodatkowe koraliki przysługują wyłącznie przy pierwszym zakupie. Oficjalny tekst w sklepie mówi co innego. W opisie pakietu 600 na konsoli Xbox czytamy: „Przy każdym zakupie otrzymasz dodatkowo 68 Echo Beads”, podczas gdy dodatkowe 600 Echo Jade przysługuje wyłącznie przy pierwszym zakupie. Pakiet 900 na PlayStation wykazuje ten sam podział (+115 koralików za każdym razem, 900 Jade jednorazowo).

Oficjalny przelicznik nie wynosi więc stałych 60 koralików za dolara. Po doliczeniu bonusu wzrasta z około 60 do 72 (kalkulacja).

Tabela cen Echo Beads: oficjalne pakiety kontra sprzedawcy

Oficjalne ceny katalogowe w USA i rzeczywista liczba Echo Beads na dolara

Pakiet (bazowe Echo Beads)Katalog USA (US$)Bonusowe Echo BeadsEcho Beads na US$ z bonusem (oblicz.)Jade za pierwszy zakup
600.99—60.660
1802.99—60.2—
3004.99+3066.1300
6009.99+6866.9600
90014.99+11567.7900
1,80029.99+26869.0—
3,00049.99+45869.23,000
6,00099.99+1,20072.06,000
12,000199.99+2,40072.0—

Ceny: oficjalny cennik US App Store; pakiet 180 pochodzi z dodatkowego cennika; 12,000 z oficjalnego sklepu internetowego NetEase. Bonusowe Echo Beads są oficjalnie potwierdzone na stronach sklepu tylko dla pakietów 600 (+68) i 900 (+115). Pozostałe wartości bonusów oraz ilości Jade za pierwszy zakup pochodzą z oznaczeń zewnętrznych sprzedawców. Największe pakiety zapewniają najbardziej opłacalny przelicznik.

Te same pakiety u różnych sprzedawców (26 Oct 2026, US$)

Porównałem oferty czterech sprzedawców z oficjalnym cennikiem w USA. Kolor zielony oznacza najniższą cenę sprzedawcy w danym wierszu. Ceny zmieniają się codziennie i mogą zależeć od Twojej lokalizacji, więc traktuj to zestawienie jako stan na dany moment.

PrzedmiotOficjalny cennik USABitTopupSEAGMEnjoygmElitedias
600.990.880.940.931.16
1802.992.672.712.632.80
3004.994.404.574.414.69
6009.998.818.988.809.38
90014.9913.3213.5513.2714.14
1,80029.9926.5927.0826.5628.32
3,00049.9944.0944.9444.0046.92
6,00099.9988.1889.8888.7794.67
12,000199.99176.59179.77180.82189.17
Monthly Fund4.994.404.574.414.69
Elite Battle Pass9.99nie porównano*8.988.809.38
Premium Battle Pass19.9917.6617.9817.6018.77

*Weryfikujemy ofertę BitTopup na Elite Battle Pass, dlatego została ona pominięta w tym porównaniu. Kolumna oficjalna: cennik US App Store. Codashop: nie znaleziono podstrony dla Where Winds Meet.

Uczciwa interpretacja tabeli

BitTopup oferuje najniższą cenę w 5 z 11 wierszy, w których ma porównywalną ofertę (60, 300, 6,000, 12,000 oraz Monthly Fund). Enjoygm wypada najtaniej w pozostałych 6, zazwyczaj o US$0.01–0.09 (oblicz.). W przypadku popularnego pakietu 600 różnica wynosi zaledwie jeden cent. SEAGM jest tańszy niż oficjalny sklep, ale nigdzie nie jest najtańszy. Elitedias jest droższy w pakiecie 60 niż oficjalna oferta (+17%, oblicz.).

Jeszcze jeden haczyk: Enjoygm oznacza swoje pakiety z uwzględnieniem bonusu („600+68”, „6000+1200”). Strony BitTopup, SEAGM i Elitedias nie precyzują, czy bonusowe Echo Beads są wliczone. Przed złożeniem dużego zamówienia warto dopytać dział wsparcia.

Echo Beads na 1 US$, wykres

Poniżej przedstawiono bazową liczbę Echo Beads na dolara dla pakietów 600 i 6,000. W porównaniu z oficjalnym cennikiem w USA, BitTopup wynosi −11.1% (pakiet 60), −11.8% (600) oraz −11.8% (6,000) (oblicz.). Stąd bierze się stwierdzenie „o około 11–12% taniej niż w oficjalnym cenniku w USA”.

Wykres liczby Echo Beads na dolara amerykańskiego dla pakietów 600 i 6,000: BitTopup i Enjoygm około 68, SEAGM 66.8, Elitedias około 64, oficjalny cennik około 60 przed doliczeniem bonusu

Oryginalny wykres autorstwa BitTopup, opracowany na podstawie oficjalnych stron sklepowych oraz stron sprzedawców (ceny pobrano 26 Oct 2026). Kolor złoty = bonusowe Echo Beads, pokazane tylko tam, gdzie sprzedawca je wyszczególnia.

PakietOficjalnyBitTopupSEAGMEnjoygmElitedias
60: bazowe Echo Beads na US$ (oblicz.)60.668.263.864.551.7
600: bazowe Echo Beads na US$ (oblicz.)60.168.166.868.264.0
6,000: bazowe Echo Beads na US$ (oblicz.)60.068.066.867.663.4
Cena w porównaniu z cennikiem USA, pakiet 600 (oblicz.)0%−11.8%−10.1%−11.9%−6.1%

Ten sam pakiet, inny region

Nawet oficjalna cena nie jest identyczna na całym świecie. Xbox Store oferuje pakiet 600 w różnych cenach w zależności od kraju. Przeliczyłem je na US$ według kursów referencyjnych EBC z 23 Oct 2026 (oblicz.).

RegionCena lokalnaRównowartość w US$ (oblicz.)w porównaniu z USA (oblicz.)Bazowe Echo Beads na US$ (oblicz.)
TurcjaTRY 4098.22−17.7%73.0
FilipinyPHP 5708.96−10.3%67.0
JaponiaJPY 1,5009.57−4.2%62.7
Stany ZjednoczoneUSD 9.999.990%60.1
KanadaCAD 14.0010.00+0.1%60.0
SingapurSGD 13.0010.17+1.8%59.0
Niemcy / FrancjaEUR 9.0910.17+1.8%59.0
AustraliaAUD 14.9510.50+5.1%57.2
BrazyliaBRL 56.9011.28+12.9%53.2
MeksykMXN 22511.98+19.9%50.1
Wielka BrytaniaGBP 9.1912.29+23.0%48.8

Ceny w Xbox Store uwzględniają przepisy dotyczące wyświetlania podatków w poszczególnych krajach. Zakupy w sklepie z innego kraju mogą naruszać regulamin sklepu lub ograniczenia regionalne, więc jest to wyłącznie informacja, a nie porada. Strona dla Indii nie wyświetlała ceny.

Wykres słupkowy pakietu 600 Echo Beads w Xbox Store według regionów w dolarach amerykańskich, od Turcji za 8.22 do Wielkiej Brytanii za 12.29

Oryginalny wykres autorstwa BitTopup, opracowany na podstawie stron Xbox Store oraz kursów referencyjnych EBC, Oct 2026. Linia przerywana = cena w USA.

Gracze donoszą o podobnym zjawisku na innych platformach, dlatego traktuj to jako ciekawostki, a nie regułę. W jednym z wątków na Reddicie (Jan 2026) wspomniano, że US$49.99 na urządzeniach mobilnych zamieniło się w €59.99, ale nie na Steamie ani PS5. Odpowiedzi różniły się w zależności od kraju. Wątek z Dec 2025 wskazuje, że sklep internetowy NetEase podaje ceny z wliczonym podatkiem, więc jest bardziej opłacalny od Steama tylko tam, gdzie dany region opodatkowuje dobra wirtualne.

Blokada platformowa: portfele PSN, Steam i mobilne to nie jedna pula

Oficjalny komunikat z 12 grudnia 2025 stawia sprawę jasno. Echo Beads pochodzące z doładowań w PlayStation Store oraz Monthly Passów są widoczne i możliwe do wykorzystania wyłącznie w sieci PlayStation Network. Bonus Echo Jade za pierwszy zakup przysługuje raz na konto na wszystkich platformach, więc zakup na PS może go zużyć dla wszystkich.

PytanieCo mówią źródłaŹródło
Echo Beads z PS na Steamie lub urządzeniach mobilnych?Nie. Można ich używać wyłącznie na PSN; nagrody premium z Battle Passa zakupionego na PS można odebrać tylko na PSN.Oficjalny komunikat, 12 grudnia 2025
Portfele Steam, mobilne i przeglądarkowe?Gracze opisują je jako współdzielone między sobą, ale oddzielne od PlayStation.Zewnętrzne: Reddit, styczeń 2026
Zakupy na PC z konta utworzonego na PS?Wsparcie poinformowało gracza, że zakupów można dokonywać wyłącznie na platformie, na której pierwotnie utworzono konto.Zewnętrzne: wątek na Steamie, listopad 2025
Doładowania od zewnętrznych sprzedawców dla kont PS?Jeden ze sprzedawców podaje, że Echo Beads są niedostępne na PlayStation; inny twierdzi, że postać musi zostać najpierw utworzona na PC.Zewnętrzne strony sprzedawców
Czy to nadal aktualne w październiku 2026?Nie znaleziono nowszego komunikatu. Hotfix z 16 października naprawił błąd wyświetlania Echo Beads na PS, co sugeruje, że portfel PS jest nadal oddzielny (wniosek własny, nie stwierdzono wprost).Oficjalna lista zmian (patch notes)

Na jakiej platformie powstało moje konto?

  1. Przypomnij sobie, gdzie po raz pierwszy utworzono postać. To ta platforma się liczy. Łączenie kont jest możliwe tylko wtedy, gdy dokonasz go przed utworzeniem postaci na nowej platformie, zgodnie z oficjalnym przewodnikiem po cross-platformie.
  2. Otwórz stronę doładowań na platformie, z której chcesz skorzystać. Z relacji graczy wynika, że próba skorzystania ze sklepu na PC lub przez przeglądarkę na koncie pochodzącym z PS kończyła się komunikatem: „Postacie utworzone na platformie PS nie mogą być doładowywane za pośrednictwem kanałów innych niż PS”.
  3. Nadal nie masz pewności? Zapytaj wsparcie przed dokonaniem płatności. Odłączanie kont odbywa się za pośrednictwem działu wsparcia, a nie w grze.

Gdzie kupować i jak doładowywać konto najbezpieczniej, jak to możliwe

Oto część, którą większość stron sprzedawców pomija. NetEase nie autoryzowało zewnętrznych sprzedawców doładowań, w tym platformy BitTopup. Doniesienie medialne (MMODude, 19 maja 2026) podaje, że wydawca nigdy nie autoryzował żadnej zewnętrznej platformy; sformułowanie to jest parafrazą serwisu. W dniu 19 maja 2026 NetEase opublikowało oficjalne ogłoszenie o walce z nieoficjalnym handlem i odzyskiwaniu nielegalnych przedmiotów.

Co mówi komunikat z 19 maja 2026 roku

Przedmioty pochodzące z „nieautoryzowanych doładowań” oraz prezenty powiązane ze złośliwymi obciążeniami zwrotnymi (chargeback) są odbierane. Jeśli zostały już zużyte, system potrąca równowartość w Echo Beads, a stan Twojego konta może stać się ujemny. Dopóki saldo nie wróci powyżej zera, niektóre funkcje i tryby gry pozostają zablokowane. Konta, które inicjują złośliwe procedury chargeback, narażone są na długoterminowe lub stałe bany.

Oficjalnymi kanałami są sklep w grze na Steamie, PS5, iOS, Google Play i w launcherze Epic, a także doładowanie przez stronę GamesClub od NetEase (wybór serwera, PayPal). Jeśli bezpieczeństwo konta liczy się bardziej niż zaoszczędzenie około 11% (obliczenia), korzystaj z nich. Jeśli decydujesz się na zewnętrznego sprzedawcę, pamiętaj, że nie ma mowy o „100% bezpieczeństwie” ani oficjalnej autoryzacji. Podejmujesz ryzyko na własną odpowiedzialność. Doświadczenia graczy wahają się od „dotarło w kilka minut” po „zachowaj ostrożność”, a własny starszy poradnik bezpiecznego doładowywania BitTopup (grudzień 2025) powstał jeszcze przed wspomnianym ostrzeżeniem.

Siedem praktycznych kroków dla bezpieczeństwa

  1. Najpierw sprawdź platformę.Skorzystaj z sekcji dotyczącej blokad powyżej. Wiele „nieudanych doładowań” to w rzeczywistości niezgodności portfela lub kraju pochodzenia konta.
  2. Tylko UID i serwer.Prawidłowe zamówienie wymaga wyłącznie Twojego UID i serwera. Nigdy nie podawaj swojego hasła, kodów logowania ani dostępu do poczty e-mail.
  3. Zacznij od małych kwot.Gracze, którzy najpierw doładowują mały pakiet, a dopiero potem duży, zgłaszają mniej niespodzianek. Taki test pozwala też sprawdzić, czy bonusowe Echo Beads docierają na konto.
  4. Zachowaj potwierdzenie.Zapisz numer zamówienia, potwierdzenie płatności oraz zrzut ekranu z Twoim UID i godziną doręczenia.
  5. Nigdy nie wykonuj chargebacku ani nie otwieraj sporów.Oficjalny komunikat wyraźnie wymienia złośliwe obciążenia zwrotne. Jeśli coś jest nie tak, skontaktuj się ze sprzedawcą oraz ze wsparciem NetEase.
  6. Ignoruj oferty „darmowych koralików”.Generatory, oferty w wiadomościach prywatnych i fałszywe reklamy to oszustwa. Darmowe Echo Jade zdobywa się za samą grę i podczas oficjalnych wydarzeń.
  7. Pamiętaj, że zakupy są ostateczne.Oficjalne Warunki korzystania stanowią, że zakupy są ostateczne, bezzwrotne i nie podlegają anulowaniu, chyba że regulamin lub lokalne prawo stanowią inaczej.

Jeśli nadal chcesz porównać oferty, strona BitTopup dla zamówień Echo Beads przez UID w Where Winds Meet zawiera listę aktualnych pakietów. Porównaj ją z powyższą tabelą, ponieważ ceny ulegają zmianom.

„Moje Echo Beads nie dotarły”: lista kontrolna

Rozwiązania są rozrzucone po kilkunastu wątkach. W kolejności według prawdopodobieństwa:

  1. Odczekaj kilka minut. Gracze twierdzą, że zakupy w sklepie powinny pojawić się niemal natychmiast, a zamówienia u sprzedawców według relacji często docierają w ciągu kilku minut.
  2. Wybierz właściwą postać. Odpowiedź z wątku z lutego 2026 roku: musisz wybrać, na którą postać chcesz odebrać koraliki (selektor u góry ekranu).
  3. Wyloguj się i zaloguj ponownie. Gracze zgłaszają, że to odświeża stan zakupów.
  4. Kupujący na PlayStation: zaloguj się na PS. Zakupy na PS są widoczne tylko po zalogowaniu na tej konsoli. Hotfix z 16 października 2026 roku naprawił także błędną liczbę Echo Beads wyświetlaną na PS po aktualizacji.
  5. Sprawdź, czy płatność rzeczywiście została zaksięgowana. Zwróć uwagę na status transakcji w swoim banku – „oczekująca” a „zaksięgowana” – oraz poszukaj rachunku w historii App Store lub Google Play. Jeśli nic się tam nie pojawia, najpierw zapytaj platformę.
  6. Sprawdź ponownie UID, serwer i platformę. Doładowanie na niewłaściwy serwer lub zablokowane konto PS nie pojawi się w grze.
  7. Skontaktuj się ze wsparciem, przedstawiając dowód. Zamówienia u sprzedawców: skontaktuj się ze sprzedawcą, podając numer zamówienia. W grze: Settings → Customer Service lub wherewindsmeet@global.netease.com (adres znajduje się również na oficjalnej stronie cross-platformowej). Dołącz UID, identyfikator zamówienia lub rachunku, zrzut ekranu oraz godzinę. Moja nieoficjalna zasada: eskaluj sprawę, jeśli nic nie dotrze po około 24 godzinach.

Miej realistyczne oczekiwania wobec wsparcia

Niektórzy gracze zgłaszają powolne lub mało pomocne odpowiedzi (jeden z kupujących na PS czekał około 48 godzin bez rozwiązania problemu). Zgodnie z oficjalnym regulaminem zakupy są ostateczne, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej, dlatego zachowaj każde potwierdzenie.

Monthly Fund vs Battle Pass vs same Echo Beads w Scarlet Whispers

Porady graczy pochodzą z okresu Jan–Jun 2026 i nikt ich nie zaktualizował pod kątem obecnej przepustki. Użyłem wyłącznie liczb, na które miałem źródła, i oznaczyłem te pochodzące od podmiotów trzecich.

Nowość: Beginner Perks (oficjalne, od 26 Oct 2026)

Są one dostępne zarówno dla nowych, jak i powracających graczy. Wszystkie z wyjątkiem Swallow’s Pact można odebrać raz na Wędrowca (Wanderer) bez limitu czasowego. Ceny są zgodne z ogłoszeniem.

PerkCenaCo otrzymujesz
Journey’s BoonUS$0.99Natychmiastowy bonus 20% do Echo Beads; 100 Echo Jade i 50 Battle Pass EXP codziennie przez 7 dni; dodatkowe Prime Essence ostatniego dnia
Swallow’s PactUS$0.99Outfit Choice Chest za US$0.99 oraz odblokowanie Battle Passa za US$0.99 dające skrzynię Outfit Choice Chest (1 z 3), Dye Materials, Lingering Melody i więcej. Dostępne przez 21 dni od stworzenia postaci lub startu wydarzenia, zależnie od tego, co nastąpi później.
Radiant AttireUS$0.29Wybierz 1 z 12 strojów
First Top-up RewardPrzy pierwszym doładowaniuWybierz 1 z 3 wyglądów broni

Ogłoszenie nie precyzuje, czy odblokowanie Battle Passa za US$0.99 zastępuje standardową cenę wersji Elite.

Ile kosztują standardowe opcje

OpcjaCena katalogowa w USA (US$)Co otrzymujesz (ze źródłem)
Monthly Fund4.99300 Echo Beads i 90,000 Coins przy zakupie, a następnie codzienna nagroda i 50 Battle Pass EXP przez 30 dni; 1 Lingering Melody po 20 dniach logowania Źródło zewnętrzne
Elite Battle Pass9.99Zestaw Scarlet Whispers, Cedar Breeze, Maple’s Solitude, Crimson Reflections, Lingering Melody, Echo Jade Nieoficjalna kopia oficjalnego zestawienia
Premium Battle Pass19.99Dodaje 10 poziomów, Clear Chime, Maple Afterglow i więcej Lingering Melody Źródło zewnętrzne
Same Echo Beadsod 0.99Elastyczność, ale bez codziennych porcji nagród. 60–72 koralików na US$ w zależności od wielkości pakietu (obliczenia).

Szybka kalkulacja

  • Monthly Fund w przeliczeniu na dzień: US$4.99 ÷ 30 ≈ US$0.166 w cenie katalogowej lub US$0.147 przy cenie US$4.40 na BitTopup (obliczenia).
  • Jeśli codzienna nagroda wynosi 100 Echo Jade: 3,000 Jade w ciągu 30 dni ≈ 601 Jade na US$1 w cenie katalogowej (obliczenia). Tylko pod warunkiem logowania się przez wszystkie 30 dni.
  • Journey’s Boon na papierze: 7 × 100 = 700 Echo Jade za US$0.99 ≈ 707 Jade na US$1 (obliczenia), plus 20% bonusu do koralików.
  • Kumulowanie: gracze donoszą, że Monthly Fund kumuluje się i ma limit 5–6 jednocześnie (źródło zewnętrzne, Reddit).
  • Battle Pass: społeczność skłania się ku opinii, że „Elite wystarczy, chyba że zależy ci na wizytówce”. Sprawdź datę zakończenia Scarlet Whispers: 14 Nov.

Rozbieżność w opisach do zweryfikowania w grze

Tekst Monthly Fund na Xboksie mówi o „100 dodatkowych monetach każdego dnia”, podczas gdy poradniki wspominają o Echo Jade. Starszy ekran z gry poniżej wskazuje na „100 Echo Jades and 50 Battle Pass EXP”. Przed zakupem sprawdź panel we własnym sklepie w grze.

Animowany ekran sklepu w grze pokazujący panel zakupu Monthly Fund wraz z kafelkami Elite i Premium Battle Pass, ze starszej wersji interfejsu gry

Starszy interfejs i ceny (Jan–Feb 2026), nieaktualne. Nagranie ekranu autorstwa MistaWigglez, 0:40–0:45 z „STOP Wasting Money in Where Winds Meet! (Best & Worst Buys)”. Interfejs gry © NetEase. Przedstawione ceny (7.0 / 14.0 / 28.0) różnią się od powyższego cennika z USA, a region twórcy nie został podany.

Wideo: „Is the Monthly Pass ACTUALLY Worth It?” (4:32) autorstwa MistaWigglez, 10 Feb 2026. Nieaktualny poradnik: powstał przed wersją 2.3, więc zweryfikuj ceny i nagrody. Rozdziały: Monthly Fund vs Battle Pass (0:00), Must-Buy List (1:45), Using Monthly Pass with Battle Pass (2:28).

Losowania: ile naprawdę może kosztować limitowany strój

Game8 (Nov 2025, źródło zewnętrzne, możliwe, że nieaktualne) podaje koszt jednego losowania na poziomie 160 Echo Beads oraz gwarancję głównej nagrody w granicach 150 losowań. Daje to 24,000 koralików, czyli w przybliżeniu US$333–400 w zależności od tego, czy uwzględni się bonus (obliczenia). Cena Wraithflame nie została opublikowana i nie znalazłem żadnego potwierdzonego źródłami kosztu w dolarach dla stroju Aureate Dominion, więc nie będę zgadywać. Starsze opracowanie stawek gacha na BitTopup (Dec 2025) warto przejrzeć dla zrozumienia podstaw, ale same szanse należy sprawdzić w grze.

Limity prezentów: dlaczego nie możesz wysłać tego stroju

Gracze na Steamie twierdzą, że limit rośnie wraz z kupowaniem kolejnych koralików i spada, gdy wysyłasz prezenty. Wsparcie rzekomo wiąże go z bezpieczeństwem postaci, aktywnością społecznościową, zasobami w grze oraz ogólną aktywnością w grze. Według interpretacji jednego z graczy wynosi on „około połowę łącznej kwoty doładowań”, ale to tylko jego wniosek, a nie oficjalna liczba. W ogłoszeniu NetEase z 19 maja 2026 zapowiedziano również czas oczekiwania na wysyłanie prezentów po dodaniu znajomego, przy czym nie znaleziono żadnej daty wejścia tej zmiany w życie.

Gracze na Steamie: premierowy skok a stabilna baza

Steam jest jedyną platformą z publicznie dostępnymi danymi, więc ten wykres nie uwzględnia urządzeń mobilnych, PS5 ani Xboksa. Na Steamie liczba graczy Where Winds Meet spadła z rekordu wszech czasów na poziomie około 251,000 (23 Nov 2025) do około 8,800 graczy o 11:00 w dniu 26 Oct 2026, co stanowi około 3.5% tamtego rekordu (calc). Serwisy śledzące statystyki Steama różnią się nieznacznie – SteamCharts podaje 249,851 jako listopadowy szczyt.

Wykres przedstawiający liczbę jednocześnie grających osób w Where Winds Meet na Steamie w podziale na miesiące, spadającą z rekordu 250k w listopadzie 2025 r. do szczytu około 21k i średniej 9.7k w październiku 2026 r.

Oryginalny wykres autorstwa BitTopup, opracowany na podstawie danych SteamCharts, stan na 26 Oct 2026. Oct 26 = ostatnie 30 dni.

Uczciwy kontekst: miesięczna średnia wciąż spadała ostatnio o około 15% miesięcznie (Aug 13.4k → Sep 11.4k → ostatnie 30 dni 9.7k, calc), więc sytuacja nie jest stabilna. Spadki są jednak mniejsze niż −42% z Dec 2025. Angielskie recenzje na Steamie utrzymują się na poziomie 86% pozytywnych z 64,823 opinii oraz 80% w ciągu ostatnich 30 dni. Oto jak wypada porównanie tego samego dnia:

GraGracze terazRekord wszech czasówObecnie jako % rekordu (calc)Angielskie recenzje
Where Winds Meet (free)8,826251,0083.5%86% z 64,823
Black Myth: Wukong4,5202,406,9670.19%93% z 71,554
Ghost of Tsushima DC2,14277,1542.8%94% z 39,712
Wuthering Waves (free)7,88449,48515.9%87% z 30,783
Once Human (free)26,281231,34311.4%80% z 94,500
NARAKA: BLADEPOINT (free)10,267385,7702.7%81% z 23,912

Liczby graczy w danym momencie to dane ze Steama z 26 Oct 2026; rekordy pochodzą ze SteamDB i SteamCharts. W tej chwili Where Winds Meet ma na Steamie około dwa razy więcej graczy niż Black Myth: Wukong (calc). Dlaczego ma to dla ciebie znaczenie: około 4-tygodniowy rytm aktualizacji oznacza częstą rotację przepustek i limitowanych losowań. To powód, by nie opłacać gry ze zbyt dużym wyprzedzeniem.

FAQ

Gdzie najtaniej kupić Echo Beads?

W moim zestawieniu z 26 października 2026 ceny u sprzedawców były o około 10–12% niższe od cen katalogowych w USA w przypadku większości pakietów, a Xbox Store wykazywał różnice regionalne sięgające około 50% za ten sam pakiet (obliczenia). Jednak oficjalne sklepy są jedynym wspieranym kanałem, a najtańszy sprzedawca zależy od pakietu.

Czy doładowania u zewnętrznych sprzedawców są bezpieczne lub zatwierdzone?

Żaden sprzedawca nie może zagwarantować ani jednego, ani drugiego. NetEase nie autoryzowało zewnętrznych sprzedawców, a w komunikacie z 19 maja 2026 informuje, że nieautoryzowane doładowania mogą zostać cofnięte, co grozi ujemnym saldem lub banem. Używaj wyłącznie UID, nigdy nie udostępniaj swojego hasła, zachowuj rachunki i nigdy nie korzystaj z procedury chargeback.

Czy otrzymam bonusowe Echo Beads przy każdym zakupie?

W oficjalnych sklepach – tak. Informacje na platformach Xbox i PlayStation potwierdzają bonusowe koraliki przy każdym zakupie pakietów 600 i 900, natomiast odpowiadające im Echo Jade otrzymasz wyłącznie przy pierwszym zakupie. Strony sprzedawców różnią się między sobą: tylko niektóre podają, czy bonus jest wliczony.

Zacząłem na PlayStation. Czy mogę kupować na PC lub urządzeniach mobilnych?

Koraliki z PSN działają wyłącznie na PSN, a dział wsparcia poinformował, że zakupów należy dokonywać na platformie, na której utworzono konto. To, czy stan ten nie uległ zmianie w październiku 2026, nie zostało potwierdzone w żadnym nowszym komunikacie.

Czy mogę otrzymać zwrot środków?

Oficjalnie zakupy są ostateczne i nie podlegają zwrotowi, chyba że regulamin lub obowiązujące prawo stanowią inaczej. Zwroty na poszczególnych platformach podlegają zasadom firm Apple, Google, Sony lub Valve.

Kiedy kończą się Scarlet Whispers i Aureate Dominion?

Wygląd z Battle Passa Scarlet Whispers jest dostępny do 14 listopada 2026 04:59:59 UTC+8. Zestaw stroju Aureate Dominion jest dostępny do 9 listopada 2026 04:59:59 UTC+8 – w obu przypadkach zgodnie z oficjalnymi postami.

Udostępnij

Polecane aktualności

Polecane produkty

Od 10 lat zaufana platforma doładowań gier i serwisów transmisji na żywo

BitTopup oferuje użytkownikom w Polsce niezawodne doładowania gier i aplikacji do transmisji na żywo.

Od 2016 roku · Ponad 5 000 000 użytkowników na świecie

KAMAGEN LIMITED

Numer rejestracyjny: ⁨76888246⁩

Biuro 1508, 15. piętro, Grand Plaza Office Tower II, 625 Nathan Road, Mong Kok, Kowloon, Hongkong

Współpraca biznesowa: ibittopup@gmail.com

© 2016-2026 BitTopup. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Oceny i weryfikacja

ScamAdviser - Opinia o BitTopupGridinsoft - Opinia o BitTopupTrustpilot - Opinia o BitTopup
customer service