Where Winds Meet Echo Beads Selepas Kemas Kini 2.3: Perbandingan Harga, Kunci Platform dan Tambah Nilai Selamat (Okt 2026)

Panduan Echo Beads Where Winds Meet 2.3: jadual harga USD merentasi saluran dan rantau, Echo Jade vs Beads, kunci platform dan langkah tambah nilai selamat.

Penulis: Sarah MitchellSarah Mitchell Diterbitkan pada: 2026/10/26 18 min baca

Merangkumi versi 2.3 “Friends From Afar”

Echo Beads rasmi berharga US$0.99–199.99, sekitar 60 beads setiap dolar sebelum bonus. Pada 26 Oct 2026, penjual pihak ketiga seperti BitTopup, tempat anda boleh tambah nilai Where Winds Meet melalui UID, berada sekitar 11–12% di bawah harga senarai AS bagi pek 600–6,000 (kiraan). Namun, NetEase belum memberi kebenaran kepada mereka, jadi pilihlah platform anda dahulu dan harga kemudian.

Jawapan pantas: laluan mana yang sesuai untuk anda?

Kebanyakan bebenang “di mana saya boleh beli Echo Beads?” berakhir dengan “ia bergantung pada negara anda”. Ini versi ringkasnya, kemudian angkanya.

Situasi andaLaluan terbaikMengapa
Anda mahukan sifar risiko akaunKedai rasmi dalam permainan atau kedai web NetEase GamesClubSatu-satunya saluran yang disokong oleh NetEase.
Akaun anda bermula di PlayStationPlayStation Store sahajaBead PSN kekal di PSN; akaun asal PS dilaporkan tidak boleh membeli di tempat lain.
Akaun PC atau mudah alih, harga penting, anda menerima risikonyaTambah nilai UID daripada penjual, pesanan ujian kecil dahuluKira-kira 11–12% di bawah harga senarai AS untuk pek lebih besar (kiraan).
Pemain baharu atau yang kembaliBeginner Perks rasmi (dari 26 Okt)Tawaran US$0.29–0.99, disenaraikan di bawah.
Anda log masuk setiap hariMonthly FundAgihan harian mengatasi pembelian bead secara sekali gus di atas kertas; pengiraan di bawah.

Perkara baharu dalam kemas kini 2.3 “Friends From Afar” (dan jadualnya)

Versi 2.3 telah dilancarkan pada 15 Okt 2026 (tetingkap penyelenggaraan 05:00–12:00 UTC+8). Tumpuan utamanya ialah Qingzhou – Eastern Peak, sebuah wilayah pesisir pantai yang diinspirasikan oleh Shandong, menurut surat pembangun rasmi. Sub-wilayah baharu, Mount Penglai, akan tiba pada 29 Okt.

Matahari terbenam di atas laut dan tanjung berbatu di Qingzhou, wilayah pesisir pantai baharu dalam kemas kini 2.3 Where Winds Meet

Pesisir pantai Qingzhou ketika matahari terbenam. Bingkai pada 0:08 daripada Treler Gameplay Qingzhou rasmi. © NetEase / Everstone Studio.

Video: Treler Gameplay Qingzhou (1:44), saluran rasmi Where Winds Meet, 15 Okt 2026.

Klip animasi seorang pengembara bertarung dengan bos menggunakan tongkat panjang di celah rusiga merah di pesisir Qingzhou

Pertarungan bos di celah rusiga merah, 0:45–0:49 daripada Treler Gameplay Qingzhou. © NetEase / Everstone Studio.

Kandungan tampalan: perkara yang rasmi dan yang bukan rasmi

Halaman nota tampalan rasmi kebanyakannya merupakan imej, jadi sesetengah butiran hanya wujud dalam ringkasan pihak ketiga. Saya telah menandakan setiap satu daripadanya.

  • Rasmi Gudang dibuka pada Tahap 20. Tab pertama adalah percuma; tab tambahan memerlukan Echo Jade dan slot tambahan memerlukan Syiling. Maksimum 3 tab, 30 slot bagi setiap tab.
  • Rasmi Senjata baharu, Waist Drum, mempunyai treler rasminya yang tersendiri (disematkan di bawah).
  • Pihak ketiga Buka kunci: Tahap 32 serta bab Qinghe “Heaven Has No Pier”, kemudian Bab Hilang “Away to Qingzhou”.
  • Pihak ketiga Sekte baharu Inkbound Order, tiga bos dunia (Tidewatcher, Old Raftsman, Shuttlecock Champion), serta mod seperti War of Words dan Exam Showdown.

Video: New Weapon “Waist Drum” Debuts in the Jianghu (3:03), saluran rasmi, 9 Okt 2026. Kebanyakannya sinematik; pertempuran dalam permainan hanya sekitar 2:46–2:56.

Klip animasi senjata Waist Drum baharu dalam pertempuran, seorang pendekar berpakaian putih memutarkan riben menentang sekumpulan musuh di halaman kampung

Waist Drum dalam pertempuran sebenar, 2:48–2:52 daripada video rasmi Waist Drum. © NetEase / Everstone Studio.

Tarikh penting untuk dompet anda

Waktu adalah UTC+8 melainkan dinyatakan sebaliknya. “Pihak ketiga” bermaksud tarikh tersebut diperoleh daripada halaman peminat atau penjejak yang menyalin teks acara rasmi.

TarikhPerkara yang berlakuSumber
15 OktVersi 2.3 dilancarkanRasmi
15 Okt – 14 Nov 04:59:59Penampilan Pas Pertempuran “Scarlet Whispers”Rasmi (hantaran X)
15 Okt – 9 Nov 04:59:59Set pakaian “Aureate Dominion” (Reka bentuk eksklusif global)Rasmi
15 Okt – 26 Nov 04:59:59Musim 5 “Ever Aflame” (Arena dan Taiping Mausoleum)Pihak ketiga
25 OktKosmetik baharu, termasuk Tunggangan “Deer-parture” (Draw Shop sehingga 23 Apr 2027) dan pakaian “Ethereal Trace”Rasmi
26 Okt (hari ini)Pelancaran Beginner Perks (butiran dalam bahagian Monthly Fund)Rasmi (hantaran X)
29 Okt (UTC)Sub-wilayah Mount Penglai dan kempen “Mount Tai Blizzard”Rasmi (hantaran X menyatakan “October 29 (UTC)”, jadi semak waktu tempatan anda)
1 NovSet cabutan masa terhad “Wraithflame”. Harga tidak dinyatakan dalam pengumuman tersebut.Rasmi (hantaran X)
14 NovUlang tahun pertama pelancaran global (dikira daripada pelancaran 14 Nov 2025). Saya tidak menemui sebarang acara ulang tahun global yang diumumkan.kiraan
21 NovSesi pertemuan komuniti G-STAR BusanRasmi (hantaran X)
Pertengahan Nov?Versi 2.4: tiada nama atau tarikh diumumkan. Kemas kini telah dikeluarkan setiap 27–29 hari sejak 9 Jan 2026, yang menjurus kepada pertengahan November (kiraan, inferens sahaja).kiraan

Mengapa perkara ini penting untuk perbelanjaan anda

Scarlet Whispers berakhir pada 14 Nov dan Aureate Dominion sekitar 9 Nov. Jika anda mahukan salah satu daripadanya, tetingkap pembelian adalah lebih singkat berbanding pemasa Musim 5. Jangan tambah nilai pada saat-saat akhir: pesanan kali pertama mungkin memerlukan beberapa langkah tambahan (lihat senarai semak “tidak sampai”).

Echo Beads vs Echo Jade: yang mana satu?

Perkara ini mengelirukan hampir setiap pemain baharu. Halaman penjual juga menggunakan kedua-dua nama ini secara longgar, jadi inilah pembahagian yang saya gunakan: Echo Beads ialah mata wang berbayar; Echo Jade ialah mata wang yang boleh dikumpul.

Echo BeadsEcho Jade
Cara anda mendapatkannyaWang sebenar (kedai, tokok nilai web, tokok nilai UID penjual)Misi, acara, Monthly Fund; juga bonus sekali sahaja dengan pembelian pertama sesuatu pek
Digunakan untukSkin premium, mount, senjata, kesan khas, kosmetik dan cabutan (teks PlayStation Store)Cabutan kosmetik, item unik, tab Warehouse
Contoh harga Pihak ketigaSatu cabutan = 160 Echo Beads; set pakaian 60–2,580 (Game8, Nov 2025, mungkin sudah lapuk)Item 5–1,280 Echo Jade (halaman sama); Resonating Melody 160 Echo Jade (Buffget)
Kunci platformYa (lihat di bawah)Bonus pembelian pertama adalah sekali bagi setiap akaun merentas semua platform

Penetapan harga Lingering Melody dilaporkan dalam dua cara: 200 Echo Beads pada musim awal berbanding 200 Echo Jade kemudiannya (Buffget, pihak ketiga). Semak kedai anda sendiri sebelum anda berbelanja. Coins dan Jade Fish ialah mata wang dalam permainan berasingan yang anda tidak boleh beli dengan wang.

Bonus yang disalah faham oleh kebanyakan panduan

Beberapa panduan penjual menyatakan bahawa beads tambahan adalah untuk pembelian pertama sahaja. Teks kedai rasmi menyatakan sebaliknya. Pek 600 Xbox tertulis: “With each purchase, you will claim additional 68 Echo Beads”, manakala 600 Echo Jade tambahan hanya diberikan pada pembelian pertama sahaja. Pek 900 PlayStation menunjukkan pembahagian yang sama (+115 beads setiap kali, 900 Jade sekali).

Jadi kadar rasmi bukanlah 60 beads rata bagi setiap dolar. Ia meningkat daripada kira-kira 60 kepada 72 sebaik sahaja bonus diambil kira (kiraan).

Jadual harga Echo Beads: pek rasmi vs penjual

Harga senarai rasmi AS dan nilai manik-per-dolar sebenar

Pek (manik asas)Senarai AS (US$)Manik bonusManik setiap US$ termasuk bonus (kiraan)Jade pembelian pertama
600.99—60.660
1802.99—60.2—
3004.99+3066.1300
6009.99+6866.9600
90014.99+11567.7900
1,80029.99+26869.0—
3,00049.99+45869.23,000
6,00099.99+1,20072.06,000
12,000199.99+2,40072.0—

Harga: Senarai App Store AS; pek 180 diperoleh daripada senarai harga sekunder; 12,000 daripada kedai web NetEase sendiri. Manik bonus disahkan secara rasmi pada halaman kedai hanya untuk pek 600 (+68) dan 900 (+115). Angka bonus yang lain dan jumlah Jade pembelian pertama diperoleh daripada label penjual pihak ketiga. Pek terbesar memberikan kadar terbaik.

Pek yang sama merentas penjual (26 Oct 2026, US$)

Saya membandingkan empat halaman penjual dengan senarai rasmi AS. Hijau ialah harga penjual termurah dalam baris tersebut. Harga berubah setiap hari dan boleh bergantung pada lokasi anda, jadi anggaplah ini sebagai gambaran semasa.

ItemSenarai rasmi ASBitTopupSEAGMEnjoygmElitedias
600.990.880.940.931.16
1802.992.672.712.632.80
3004.994.404.574.414.69
6009.998.818.988.809.38
90014.9913.3213.5513.2714.14
1,80029.9926.5927.0826.5628.32
3,00049.9944.0944.9444.0046.92
6,00099.9988.1889.8888.7794.67
12,000199.99176.59179.77180.82189.17
Monthly Fund4.994.404.574.414.69
Elite Battle Pass9.99tidak dibandingkan*8.988.809.38
Premium Battle Pass19.9917.6617.9817.6018.77

*Kami sedang menyemak semula penyenaraian Elite Battle Pass BitTopup, jadi ia ditinggalkan daripada perbandingan ini. Lajur rasmi: senarai App Store AS. Codashop: tiada halaman Where Winds Meet ditemui.

Analisis jujur terhadap jadual

BitTopup adalah yang terendah bagi 5 daripada 11 baris di mana ia mempunyai harga yang setanding (60, 300, 6,000, 12,000 dan Monthly Fund). Enjoygm adalah yang terendah bagi 6 baris lagi, biasanya sebanyak US$0.01–0.09 (kiraan). Untuk pek 600 yang popular, perbezaannya hanyalah satu sen. SEAGM lebih murah daripada rasmi tetapi bukan yang paling murah untuk mana-mana pek. Elitedias lebih mahal daripada rasmi bagi pek 60 (+17%, kiraan).

Satu lagi perkara penting: Enjoygm melabel pek mereka dengan bonus (“600+68”, “6000+1200”). Halaman BitTopup, SEAGM dan Elitedias tidak menyatakan sama ada manik bonus disertakan. Hubungi sokongan sebelum membuat pesanan besar.

Manik bagi setiap US$1, carta

Berikut ialah manik asas setiap dolar untuk pek 600 dan 6,000. Berbanding dengan senarai rasmi AS, BitTopup adalah −11.1% (pek 60), −11.8% (600) dan −11.8% (6,000) (kiraan). Dari situlah ungkapan “sekitar 11–12% di bawah senarai AS” diperoleh.

Carta Echo Beads setiap dolar AS untuk pek 600 dan 6,000: BitTopup dan Enjoygm sekitar 68, SEAGM 66.8, Elitedias sekitar 64, senarai rasmi sekitar 60 sebelum bonus

Carta asal oleh BitTopup, disusun daripada halaman kedai rasmi dan halaman penjual (harga diambil pada 26 Oct 2026). Emas = manik bonus, hanya ditunjukkan jika disenaraikan oleh penjual.

PekRasmiBitTopupSEAGMEnjoygmElitedias
60: manik asas setiap US$ (kiraan)60.668.263.864.551.7
600: manik asas setiap US$ (kiraan)60.168.166.868.264.0
6,000: manik asas setiap US$ (kiraan)60.068.066.867.663.4
Harga vs senarai AS, pek 600 (kiraan)0%−11.8%−10.1%−11.9%−6.1%

Pek yang sama, rantau berbeza

Malah harga rasmi juga tidak sama di seluruh dunia. Xbox Store menyenaraikan pek 600 pada harga yang berbeza bagi setiap negara. Saya menukarnya kepada US$ menggunakan kadar rujukan ECB bertarikh 23 Oct 2026 (kiraan).

RantauHarga tempatanNilai setara US$ (kiraan)vs AS (kiraan)Manik asas setiap US$ (kiraan)
TurkiTRY 4098.22−17.7%73.0
FilipinaPHP 5708.96−10.3%67.0
JepunJPY 1,5009.57−4.2%62.7
Amerika SyarikatUSD 9.999.990%60.1
KanadaCAD 14.0010.00+0.1%60.0
SingapuraSGD 13.0010.17+1.8%59.0
Jerman / PerancisEUR 9.0910.17+1.8%59.0
AustraliaAUD 14.9510.50+5.1%57.2
BrazilBRL 56.9011.28+12.9%53.2
MexicoMXN 22511.98+19.9%50.1
United KingdomGBP 9.1912.29+23.0%48.8

Harga Xbox Store mengikut peraturan paparan cukai bagi setiap negara. Membeli daripada kedai negara lain boleh melanggar peraturan kedai atau rantau, jadi ini hanyalah maklumat, bukan nasihat. Halaman India tidak memaparkan sebarang harga.

Carta bar bagi pek 600 Echo Beads di Xbox Store mengikut rantau dalam dolar AS, dari Turki pada 8.22 hingga United Kingdom pada 12.29

Carta asal oleh BitTopup, disusun daripada halaman Xbox Store dan kadar rujukan ECB, Oct 2026. Garisan putus-putus = harga AS.

Pemain melaporkan corak yang sama di tempat lain, jadi anggaplah ini sebagai anekdot, bukan peraturan tetap. Satu bebenang Reddit (Jan 2026) menyatakan bahawa US$49.99 menjadi €59.99 pada peranti mudah alih tetapi tidak di Steam atau PS5. Balasan daripada pengguna lain berbeza mengikut negara. Satu bebenang pada Dec 2025 pula menyatakan kedai web NetEase memaparkan harga termasuk cukai, jadi ia hanya lebih berbaloi berbanding Steam jika rantau anda mengenakan cukai ke atas barangan maya.

Kuncian platform: Dompet PSN, Steam dan mudah alih bukan satu kolam yang sama

Notis rasmi bertarikh 12 Dis 2025 adalah jelas dan tegas. Echo Beads daripada tambah nilai PlayStation Store dan Monthly Pass hanya boleh dilihat dan digunakan di PlayStation Network. Bonus pembelian kali pertama Echo Jade hanya diberikan sekali bagi setiap akaun merentasi semua platform, jadi pembelian di PS boleh menghabiskannya untuk semua platform.

SoalanApa kata sumberSumber
Bead PS di Steam atau mudah alih?Tidak. Ia hanya boleh digunakan di PSN; ganjaran premium Battle Pass yang dibeli di PS hanya boleh dituntut di PSN.Notis rasmi, 12 Dis 2025
Dompet Steam, mudah alih dan web?Pemain menyifatkannya sebagai dikongsi antara satu sama lain, tetapi berasingan daripada PlayStation.Reddit pihak ketiga, Jan 2026
Akaun asal PS membeli di PC?Khidmat sokongan memberitahu seorang pemain bahawa pembelian hanya boleh dibuat pada platform di mana akaun tersebut asalnya dicipta.Thread Steam pihak ketiga, Nov 2025
Tambah nilai penjual untuk akaun PS?Seorang penjual menyatakan Echo Beads tidak tersedia di PlayStation; seorang lagi menyatakan watak tersebut mestilah dicipta di PC terlebih dahulu.Halaman penjual pihak ketiga
Masih benar pada Okt 2026?Tiada notis lebih baharu ditemui. Hotfix 16 Okt telah membaiki pepijat paparan Echo Bead PS, yang membayangkan bahawa dompet PS masih berasingan (inferens saya, tidak dinyatakan secara langsung).Nota tampalan rasmi

Pada platform manakah akaun saya bermula?

  1. Ingat di mana anda mula-mula mencipta watak tersebut. Platform itulah yang dikira. Pemautan hanya boleh dilakukan jika anda memautkannya sebelum mencipta watak pada platform baharu, menurut panduan rentas platform rasmi.
  2. Buka halaman tambah nilai pada platform yang ingin anda gunakan. Akaun asal PS yang mengakses kedai PC atau web dilaporkan menerima mesej “Characters created on PS platform cannot be recharged on non-PS channels.”
  3. Masih tidak pasti? Tanya khidmat sokongan sebelum membayar. Penyahpautan dikendalikan melalui khidmat sokongan, bukan di dalam permainan.

Tempat untuk membeli, dan cara tambah nilai dengan seselamat mungkin

Inilah bahagian yang sering ditinggalkan oleh kebanyakan laman penjual. NetEase tidak membenarkan penjual tambah nilai pihak ketiga, dan ini termasuklah BitTopup. Satu laporan media (MMODude, 19 Mei 2026) menyatakan bahawa penerbit tidak pernah memberi kebenaran kepada mana-mana platform pihak ketiga; susunan kata tersebut adalah parafrasa saluran berkenaan. Pada 19 Mei 2026, NetEase telah menerbitkan Pengumuman Mengenai Tindakan Tegas Terhadap Perdagangan Tidak Rasmi dan Perolehan Semula Item Tidak Sah yang rasmi.

Apa yang dinyatakan dalam notis 19 Mei 2026

Item daripada “tambah nilai tanpa kebenaran” dan hadiah dengan caj balik berniat jahat akan diperoleh semula. Jika ia telah pun digunakan, sistem akan menolak nilai yang setara dalam Echo Beads, dan baki anda mungkin menjadi negatif. Sehingga ia kembali melebihi sifar, fungsi dan mod permainan tertentu akan dihadkan. Akaun yang memulakan caj balik berniat jahat berdepan sekatan jangka panjang atau kekal.

Saluran rasmi adalah kedai dalam permainan di Steam, PS5, iOS, Google Play dan pelancar Epic, serta tambah nilai web GamesClub milik NetEase (pemilihan pelayan, PayPal). Jika keselamatan akaun lebih penting daripada penjimatan sekitar 11% (kiraan), gunakan saluran tersebut. Jika anda tetap menggunakan penjual pihak ketiga, tiada istilah “100% selamat” dan tiada kelulusan rasmi. Anda menanggung risikonya sendiri. Pengalaman pemain berbeza-beza daripada “sampai dalam beberapa minit” hingga “berhati-hati”, dan panduan tambah nilai selamat yang lebih lama (Dis 2025) milik BitTopup sendiri dikeluarkan sebelum notis tersebut.

Tujuh langkah keselamatan praktikal

  1. Semak platform anda terlebih dahulu. Gunakan bahagian sekatan di atas. Kebanyakan “tambah nilai yang gagal” sebenarnya berpunca daripada ketidakpadanan dompet atau asal akaun.
  2. UID dan pelayan sahaja. Pesanan yang sah hanya memerlukan UID dan pelayan anda. Jangan sekali-kali berkongsi kata laluan, kod log masuk atau akses e-mel anda.
  3. Mulakan dengan jumlah kecil. Pemain yang menambah nilai pek kecil terlebih dahulu, kemudian pek yang besar, melaporkan kurangnya masalah yang tidak dijangka. Ujian ini juga menunjukkan sama ada manik bonus diterima.
  4. Simpan resit. Simpan nombor pesanan, pengesahan pembayaran dan tangkapan skrin UID anda berserta masa penghantaran.
  5. Jangan sesekali lakukan caj balik atau pertikaian. Notis rasmi memberikan perhatian khusus terhadap caj balik berniat jahat. Jika berlaku sebarang masalah, rujuk kepada penjual dan sokongan NetEase sebagai ganti.
  6. Abaikan tawaran “manik percuma”. Penjana (generator), tawaran DM dan iklan palsu adalah penipuan. Echo Jade percuma diperoleh daripada bermain dan acara rasmi.
  7. Ketahui bahawa pembelian adalah muktamad. Syarat Penggunaan rasmi menyatakan bahawa pembelian adalah muktamad, tidak boleh dikembalikan dan tidak boleh dibatalkan, melainkan jika syarat atau undang-undang tempatan menyatakan sebaliknya.

Jika anda masih mahu membuat perbandingan, halaman Where Winds Meet untuk pesanan Echo Beads UID BitTopup menyenaraikan pek semasa. Semak ia dengan jadual di atas, kerana harga sentiasa berubah.

“Echo Beads saya tidak sampai”: senarai semak

Langkah penyelesaian bertaburan merentasi belasan bebenang. Mengikut urutan kebarangkalian:

  1. Tunggu beberapa minit.Pemain mengatakan pembelian di kedai sepatutnya hampir serta-merta, dan pesanan penjual sering dilaporkan sampai dalam masa beberapa minit.
  2. Pilih watak yang betul.Jawapan daripada satu bebenang Feb 2026: anda perlu memilih watak mana untuk menuntut beads tersebut (pemilih di bahagian atas skrin).
  3. Log keluar dan masuk semula.Pemain melaporkan langkah ini menyegarkan semula status pembelian.
  4. Pembeli PlayStation: log masuk di PS.Pembelian PS hanya dipaparkan apabila log masuk di sana. Hotfix 16 Oct 2026 turut membetulkan kiraan Echo Bead yang salah dipaparkan di PS selepas kemas kini.
  5. Semak sama ada pembayaran telah benar-benar diproses.Periksa status “pending” berbanding “posted” di bank anda dan cari resit dalam sejarah App Store atau Google Play anda. Jika tiada apa-apa yang tertera di sana, hubungi platform tersebut terlebih dahulu.
  6. Semak semula UID, pelayan dan platform.Tambah nilai ke pelayan yang salah atau akaun PS yang dikunci tidak akan dipaparkan.
  7. Hubungi sokongan dengan bukti.Pesanan penjual: hubungi penjual dengan nombor pesanan anda. Dalam permainan: Tetapan → Khidmat Pelanggan, atau wherewindsmeet@global.netease.com (alamat ini juga terdapat di halaman rasmi rentas platform). Sertakan UID, ID pesanan atau resit, tangkapan skrin dan masa transaksi. Petua saya, bukan peraturan rasmi: eskalasikan isu ini jika tiada apa-apa yang tiba dalam masa kira-kira 24 jam.

Bersikap realistik tentang sokongan pelanggan

Sesetengah pemain melaporkan maklum balas yang perlahan atau tidak membantu (seorang pembeli PS menunggu kira-kira 48 jam tanpa penyelesaian). Terma rasmi menetapkan bahawa pembelian adalah muktamad melainkan undang-undang menyatakan sebaliknya, jadi simpan setiap resit.

Monthly Fund lwn Battle Pass lwn Echo Beads mentah dalam Scarlet Whispers

Nasihat pemain adalah dari Jan–Jun 2026 dan tiada siapa yang mengemas kininya untuk pas semasa. Saya hanya menggunakan nombor yang dapat saya sahkan sumbernya, dan menandakan mana-mana yang diperoleh daripada pihak ketiga.

Baharu: Beginner Perks (rasmi, dari 26 Okt 2026)

Ini terbuka kepada pemain baharu dan veteran. Semua kecuali Swallow’s Pact boleh dituntut sekali bagi setiap Wanderer tanpa had masa. Harga adalah seperti yang dinyatakan dalam pengumuman tersebut.

PerkHargaApa yang anda dapat
Journey’s BoonUS$0.99Bonus 20% serta-merta untuk Echo Beads; 100 Echo Jade dan 50 EXP Battle Pass setiap hari selama 7 hari; Prime Essence tambahan pada hari terakhir
Swallow’s PactUS$0.99Outfit Choice Chest untuk US$0.99, ditambah pembukaan kunci Battle Pass bernilai US$0.99 yang memberikan 1-daripada-3 Outfit Choice Chest, Dye Materials, Lingering Melody dan banyak lagi. Dibuka 21 hari dari penciptaan watak atau pelancaran acara, yang mana lebih lewat.
Radiant AttireUS$0.29Pilih 1 daripada 12 pakaian
First Top-up RewardDengan tambah nilai pertama andaPilih 1 daripada 3 rupa senjata

Pengumuman tersebut tidak menyatakan sama ada pembukaan kunci Battle Pass bernilai US$0.99 ini menggantikan harga Elite yang biasa.

Kos untuk pilihan biasa

PilihanSenarai AS (US$)Apa yang anda dapat (bersumber)
Monthly Fund4.99300 Echo Beads dan 90,000 Coins semasa pembelian, kemudian ganjaran harian dan 50 EXP Battle Pass selama 30 hari; 1 Lingering Melody selepas 20 hari log masuk Pihak ketiga
Elite Battle Pass9.99Set Scarlet Whispers, Cedar Breeze, Maple’s Solitude, Crimson Reflections, Lingering Melody, Echo Jade Salinan pihak ketiga daripada gambaran keseluruhan rasmi
Premium Battle Pass19.99Menambah 10 tahap, Clear Chime, Maple Afterglow dan lebih banyak Lingering Melody Pihak ketiga
Echo Beads mentahdari 0.99Fleksibel, tetapi tiada agihan harian. 60–72 bead bagi setiap US$ bergantung pada saiz pek (kiraan).

Mengira kos

  • Monthly Fund sehari: US$4.99 ÷ 30 ≈ US$0.166 pada harga senarai, atau US$0.147 pada harga BitTopup iaitu US$4.40 (kiraan).
  • Jika ganjaran harian ialah 100 Echo Jade: 3,000 Jade sepanjang 30 hari ≈ 601 Jade bagi setiap US$1 pada harga senarai (kiraan). Hanya tepat jika anda log masuk untuk kesemua 30 hari.
  • Journey’s Boon di atas kertas: 7 × 100 = 700 Echo Jade untuk US$0.99 ≈ 707 Jade bagi setiap US$1 (kiraan), serta bonus bead sebanyak 20%.
  • Tindanan (stacking): pemain melaporkan bahawa Monthly Fund boleh bertindih dan dihadkan sehingga 5–6 kali pada satu-satu masa (pihak ketiga, Reddit).
  • Battle Pass: nasihat komuniti lebih cenderung kepada "Elite sudah memadai melainkan anda mahukan plat nama". Semak tarikh tamat Scarlet Whispers: 14 Nov.

Percanggahan perkataan untuk disemak dalam permainan

Teks Monthly Fund Xbox menyatakan “100 additional coins every day”, manakala panduan menyatakan Echo Jade. Paparan skrin dalam permainan yang lebih lama di bawah tertera “100 Echo Jades and 50 Battle Pass EXP”. Periksa panel di kedai anda sendiri sebelum membeli.

Skrin kedai dalam permainan beranimasi yang menunjukkan panel pembelian Monthly Fund bersama jubin Elite dan Premium Battle Pass, daripada versi UI permainan yang lebih lama

UI dan harga yang lebih lama (Jan–Feb 2026), bukan versi semasa. Rakaman skrin oleh MistaWigglez, 0:40–0:45 daripada “STOP Wasting Money in Where Winds Meet! (Best & Worst Buys)”. UI dalam permainan © NetEase. Harga yang dipaparkan (7.0 / 14.0 / 28.0) berbeza daripada senarai AS di atas, dan rantau pencipta tidak dinyatakan.

Video: “Is the Monthly Pass ACTUALLY Worth It?” (4:32) oleh MistaWigglez, 10 Feb 2026. Panduan terdahulu: ia dikeluarkan sebelum versi 2.3, jadi sahkan harga dan ganjaran. Bab: Monthly Fund vs Battle Pass (0:00), Must-Buy List (1:45), Menggunakan Monthly Pass dengan Battle Pass (2:28).

Cabutan: kos sebenar pakaian terhad

Game8 (Nov 2025, pihak ketiga, berkemungkinan lapuk) menyenaraikan satu cabutan pada 160 Echo Beads dan hadiah utama dijamin dalam masa 150 cabutan. Itu bersamaan 24,000 bead, atau kira-kira US$333–400 bergantung pada sama ada anda mengira bonus tersebut (kiraan). Harga Wraithflame tidak diterbitkan, dan saya tidak menemui kos dolar yang bersumber untuk pakaian Aureate Dominion, jadi saya tidak akan membuat tekaan. Ulasan kadar gacha terdahulu (Dis 2025) oleh BitTopup wajar dibaca sepintas lalu untuk mengetahui perkara asas, tetapi pastikan anda menyemak kadar dalam permainan.

Had pemberian hadiah: mengapa anda tidak boleh menghantar pakaian itu

Pemain di Steam menyatakan had tersebut meningkat apabila anda membeli lebih banyak manik dan menurun apabila anda memberi hadiah. Pihak sokongan dilaporkan mengaitkannya dengan keselamatan watak, aktiviti sosial, aset permainan dan aktiviti permainan. Tafsiran seorang pemain ialah “kira-kira separuh daripada jumlah tambah nilai anda”, tetapi itu adalah andaian mereka, bukan angka rasmi. Notis NetEase bertarikh 19 Mei 2026 turut mengumumkan tempoh cooldown untuk menghantar hadiah selepas menambah rakan, tanpa sebarang tarikh pelancaran ditemui.

Pemain Steam: lonjakan pelancaran lwn pangkalan yang stabil

Steam adalah satu-satunya platform dengan angka awam, jadi carta ini tidak merangkumi peranti mudah alih, PS5 dan Xbox. Di Steam, Where Winds Meet merosot daripada kemuncak sepanjang masa kira-kira 251,000 (23 Nov 2025) kepada sekitar 8,800 pemain pada 11:00 pada 26 Oct 2026, kira-kira 3.5% daripada kemuncak tersebut (kiraan). Penjejak Steam sedikit berbeza, dengan 249,851 sebagai kemuncak November bagi SteamCharts.

Carta pemain serentak Steam Where Winds Meet mengikut bulan, menurun daripada kemuncak 250k pada November 2025 kepada kemuncak sekitar 21k dan purata 9.7k pada October 2026

Carta asal oleh BitTopup, dikumpulkan daripada SteamCharts, diakses pada 26 Oct 2026. Oct 26 = 30 hari terakhir.

Konteks sejujurnya: purata bulanan masih merosot kira-kira 15% sebulan kebelakangan ini (Aug 13.4k → Sep 11.4k → 30-hari-terakhir 9.7k, kiraan), jadi ia tidak mendatar. Tetapi penurunan ini lebih kecil berbanding −42% pada Dec 2025. Ulasan Steam berbahasa Inggeris berada pada 86% positif daripada 64,823 ulasan, dan 80% sepanjang 30 hari terakhir. Berikut adalah perbandingannya pada hari yang sama:

PermainanPemain sekarangKemuncak sepanjang masaSekarang sebagai % kemuncak (kiraan)Ulasan bahasa Inggeris
Where Winds Meet (percuma)8,826251,0083.5%86% daripada 64,823
Black Myth: Wukong4,5202,406,9670.19%93% daripada 71,554
Ghost of Tsushima DC2,14277,1542.8%94% daripada 39,712
Wuthering Waves (percuma)7,88449,48515.9%87% daripada 30,783
Once Human (percuma)26,281231,34311.4%80% daripada 94,500
NARAKA: BLADEPOINT (percuma)10,267385,7702.7%81% daripada 23,912

Angka pemain sekarang adalah kiraan Steam pada 26 Oct 2026; kemuncak daripada SteamDB dan SteamCharts. Buat masa ini, Where Winds Meet mempunyai kira-kira dua kali ganda pemain Steam Black Myth: Wukong (kiraan). Mengapa ini penting untuk anda: ritma tampalan ~4 minggu bermakna pas dan cabutan terhad kerap bertukar ganti. Itu sebab untuk tidak membuat prabayar jangka panjang.

FAQ

Di manakah tempat paling murah untuk membeli Echo Beads?

Dalam pemerhatian saya pada 26 Oct 2026, harga penjual adalah sekitar 10–12% di bawah senarai AS bagi kebanyakan pek, dan Xbox Store menunjukkan jurang serantau sehingga kira-kira 50% bagi pek yang sama (kiraan). Namun, kedai rasmi merupakan satu-satunya saluran yang disokong, dan penjual termurah berubah mengikut pek.

Adakah tambah nilai pihak ketiga selamat atau diluluskan?

Tiada penjual yang boleh menjamin kedua-duanya. NetEase tidak memberi kebenaran kepada penjual pihak ketiga, dan notisnya pada 19 May 2026 menyatakan bahawa tambah nilai tanpa kebenaran boleh ditarik balik, mengakibatkan baki negatif atau sekatan akaun. Gunakan UID sahaja, jangan sesekali berkongsi kata laluan anda, simpan resit dan jangan sekali-kali membuat caj balik.

Adakah saya mendapat bonus Echo Beads untuk setiap pembelian?

Di kedai rasmi, ya. Teks Xbox dan PlayStation mengesahkan bonus beads bagi setiap pembelian pek 600 dan 900, dengan Echo Jade yang sepadan hanya pada pembelian pertama anda. Halaman penjual berbeza-beza: hanya sesetengah yang menyatakan sama ada bonus tersebut disertakan.

Saya bermula di PlayStation. Bolehkah saya membeli di PC atau mudah alih?

Beads PSN hanya berfungsi di PSN, dan pihak sokongan telah menyatakan bahawa pembelian mesti dibuat pada platform tempat akaun anda dicipta. Sama ada perkara itu kekal tidak berubah pada Oct 2026 masih belum disahkan oleh notis yang lebih baharu.

Bolehkah saya mendapatkan bayaran balik?

Secara rasmi, pembelian adalah muktamad dan tidak boleh dikembalikan melainkan terma atau undang-undang yang terpakai menetapkan sebaliknya. Bayaran balik platform tertakluk kepada peraturan Apple, Google, Sony atau Valve.

Bilakah Scarlet Whispers dan Aureate Dominion tamat?

Penampilan Battle Pass Scarlet Whispers berlangsung sehingga 14 Nov 2026 04:59:59 UTC+8. Set pakaian Aureate Dominion pula berlangsung sehingga 9 Nov 2026 04:59:59 UTC+8, kedua-duanya menurut siaran rasmi.

Kongsi

Berita Disyorkan

Produk yang disyorkan

Platform tambah nilai permainan dan penstriman langsung yang dipercayai selama 10 tahun

BitTopup menyediakan perkhidmatan tambah nilai permainan dan aplikasi penstriman langsung yang dipercayai untuk komuniti berbahasa Melayu.

Sejak 2016 · Lebih 5,000,000 pengguna di seluruh dunia

KAMAGEN LIMITED

No. pendaftaran: ⁨76888246⁩

Bilik 1508, Tingkat 15, Grand Plaza Office Tower II, 625 Nathan Road, Mong Kok, Kowloon, Hong Kong

Kerjasama perniagaan: ibittopup@gmail.com

© 2016-2026 BitTopup. Hak cipta terpelihara.

Dipercayai dan disahkan oleh

ScamAdviser - Ulasan BitTopupGridinsoft - Ulasan BitTopupTrustpilot - Ulasan BitTopup
customer service